czwartek, 30 stycznia 2014

Warto pomyśleć...

Nie planowałam dzisiaj nic dodawać, bo próbuję uczyć się z wosu. Naprawdę nie mam na to siły, bo to już kolejne z rzędu popołudnie z nauką. Przeglądałam demotywatory i wpadłam na pewną historię. Nie często czytam takie rzeczy, bo mi się po prostu nie chce. Jednak wiadomo jak podczas nauki jest, robi się wszystko, aby odłożyć uczenie się.


Mam nadzieję, że przeczytaliście tę historię, bo naprawdę warto. Co się dzieje z Polską? Ludzie, którzy walczyli o nią, narażali za nią życie teraz muszą żebrać, bo nie stać ich na jedzenie. Ogólnie sytuacja starszych ludzi jest okropna.Często nie starcza im na leki, jedzenie, po prostu godne życie. Są poniżani, źle traktowani. Wszyscy o tym wiedzą, a większość polityków udaje, że coś robi. Tłumaczą się, że kryzys, że inne sprawy itp. Wszystko fajnie, ale w tym "kryzysie" ich pensja wynosi kilkakrotnie więcej niż pensja przeciętnego Kowalskiego. Dlaczego oni nie mają obniżanych pensji tylko zwykli ludzie, którzy żyją "od 1 do 1"? Bycie politykiem powinno znaczyć coś więcej, a nie tylko pieniądze. Przez to stanowisko ludzie powinni wyrażać swoją miłość do ojczyzny... Dzięki tej historii wiara w ludzi powraca. Wierzę, że to wszystko się zmieni.
Przepraszam za tak chaotyczny post, ale musiałam się z Wami tym podzielić. Czytałam to ze łzami w oczach. Jestem bardzo wrażliwa jeśli chodzi o takie rzeczy.

Co o tym myślicie?

"Fireworks"
 

8 komentarzy:

 1. nie wiem, co się teraz dzieje z ludźmi... na szczęście zawsze się jakiś wyjątek trafi

  OdpowiedzUsuń
 2. smutna trochę ta historia :c

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkoda mi właśnie takich ludzi, ludzi którzy w przeszłości bardzo dużo przeszli i doznali wiele cierpienia i gdy myślą, że wreszcie będą mieli chwilę spokoju i szczęścia to wszystko ponownie im się "wali". Nadchodzi choroba (nieuleczalna lub taka, przez którą za leki trzeba płacić niemałe pieniądze), odchodzi bliska osoba lub tak jak w tej historii opisane bliska osoba okrada cię z ostatnich pieniędzy jakie masz, które nie starczają nawet na najpotrzebniejsze wydatki.
  Współczuję ludziom, którzy przez całe swoje życie mają "pod górkę". Ale mam nadzieję, że gdy skończy się ich czas na ziemi to idą do lepszego miejsca i te wszystkie przykrości są im wynagrodzone.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten demot daje solidnie do myślenia

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgadzam się z sentencją kończącą demota!:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo interesujący post!:)
  http://freshisyummy.blogspot.com/2014/02/once-upon-dream.html

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie mam pojęcia co dzieje się z tymi ludźmi. Zgadzam się, że sytuacja starszych ludzi w Polsce jest do bani, a to, czy poświęcali oni swoje życie dla ojczyzny X lat temu nikogo nie obchodzi. Te osoby powinny dostać chociaż tyle kasy, co dostają politykę w ramach wdzięczności za to, że dla kraju zostawiali swoje rodziny, za to, że zaprzepaszczali swoje marzenia i ryzykowali życie, by kraj ten mógł być piękny i dobry, a tu się tak im odpłacają.

  OdpowiedzUsuń