sobota, 15 lutego 2014

"jOBS"

Kto nie marzył o tym, żeby zmienić świat? Kto nie chce robić czegoś więcej, czegoś co nie każdy może osiągnąć? Jest garść ludzi, którym się to udało. Jednym z nich jest Steve Jobs. Człowiek, o którym słyszał prawie cały świat.


W 2013 roku swoją premierę miał film „Jobs”. Główną rolę zagrał  Ashton Kutcher. Nigdy nie miałam styczności z historią Jobs'a i w sumie nigdy mnie to specjalnie nie interesowało. Włączyłam ten film przez przypadek. Zaczęłam oglądać „Sekretne życie Waltera Mitty”, ale wyłączyłam go po 10 minutach. Strasznie mnie znudził, ale to nie ważne przejdźmy to tematu postu.

 
Co myślę o tym filmie? Mogłoby się wydawać,  że „Jobs” to zwykły, biograficzny film. Wiadomo życie wielkich, sławnych ludzi zawsze się sprzeda. Przez 2 godziny filmu towarzyszymy Jobsowi przez wiele lat jego życia i jego ogromną transformację. Okej, mamy tu do czynienia ze schematem, który powtarza się od lat, najpierw ciężka praca, a później wielki sukces. Jeżeli chodzi o samą grę aktorską, muzykę i charakteryzację to nie mam nic przeciwko. Muzyka jest świetna i pomaga wczuć się w sam klimat.


Życie Jobsa pokazane jest przez pryzmat jego pogoni za swoimi wizjami, a rzeczy prywatne oddalono na bardzo daleki plan. Niestety nie pomaga to w pełnym rozumieniu jego niektórych decyzji i zachowań osobom, które do tej pory nie miały styczności z życiorysem głównego bohatera. Jak już wspomniałam, zaliczam się do tych osób. Mimo tego dostajemy zarys charakteru i osobowości Jobs’a.

 
W tym filmie chodzi o pokazanie, jak wielkim geniuszem był Jobs. Zrobił coś niesamowitego, zrewolucjonizował cały świat. Sądzę, że nie należy się skupiać na grze aktorskiej czy charakteryzacji. Trzeba odbierać ten film w całkiem innych kategoriach. Chodzi tu przede wszystkim o przekaz, o udowodnienie światu jak wiele jesteśmy w stanie zrobić. Jobs tego dokonał, dla niego nie istniały ograniczenia, myślał nie szablonowo sam przed sobą otwierał nowe perspektywy. To właśnie musimy robić, nie zależnie od przeszkód, żyć tak jak chcemy i osiągnąć to na czym nam najbardziej zależy. Każdy z nas jest stworzony do czegoś wielkiego, ale sami musimy sobie otworzyć do tego drzwi.
„Miej odwagę podążać za sercem i intuicją. One już wiedzą, kim naprawdę chcesz się stać.”- Steve Jobs


Zwiastun ;)

18 komentarzy:

 1. Oglądałam ten film i może to trochę głupie ale gdybym nie obejrzała tego filmu nawet nie wiedziałabym do kogo należy nazwisko Jobs! :D

  http://karina-kaarina.blogspot.com/2014/02/february-giveaway-with-dressale.html Proszę, weź udział w konkursie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie oglądałem, ale kiedyś zobaczę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajny post, muszę obejrzeć ten film. Wybrałaś bardzo fajny cytat na sam koniec postu:)

  http://freshisyummy.blogspot.com/2014/02/heaven-knows.html

  OdpowiedzUsuń
 4. nie oglądałam, niestety ;/
  Zapraszam do mnie na KONKURS, bardzo mi zależy abyś Ty wzięła w nim udział.
  ♥blog-klik♥

  OdpowiedzUsuń
 5. nie ogladalam, ale moze obejrze :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Widziałam film, naprawdę niezły i ... daje kopa :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie widziałam, ale czuję się zachęcona do obejrzenia ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie oglądałam go jeszcze. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. musze zobaczyc :)
  zapraszamy w wolnej chwili :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Jeszcze go nie oglądałam, lecz w najbliższym czasie zobaczę :) Uwielbiam filmy które mają w sobie jakiś przekaz, a po tym co tu piszesz tak właśnie się dzieje w jego akcji :) Ostatnio (ponieważ mam ferie na studiach) oglądam wiele filmów. Mogę z czystym sumieniem polecić Ci kilka np. 'Bezpieczna przystań', czy też 'Koliber' ten film ma coś w sobie;) Wczoraj też oglądałam film o którym będę pamiętać chyba do końca życia - ponieważ aż mój chłopak się popłakał!! ;) Chociaż jest twardym człowiekiem zadziałał w psychice i to bardzo, zresztą mi też łzy poleciały "Bez mojej zgody" takie jest jego tytuł :)
  Oj ale się rozpisałam :) Ale chociaż wiadomo ,że przeczytałam cały Twój post z uwagą ;)) Dodaje do obserwowanych :) Będę tu zaglądać i oczywiście komentować :) pozdrawiam mocno :*

  OdpowiedzUsuń
 11. Z przyjemnością obejrzę ten film któregoś wieczoru :)

  OdpowiedzUsuń
 12. filmu nie oglądalam, ale zdecydowanie wpisuję go na listę filmów, które chcę obejrzeć.

  OdpowiedzUsuń
 13. Oglądałam tylko starą wersję filmu sprzed lat.

  OdpowiedzUsuń