poniedziałek, 11 listopada 2013

"Iluzja"

Już prawie nadrobiłam wszystkie zaległości, zostały mi jedynie zadania z matematyki, które zaraz idę robić. Wczoraj oglądałam galę MTV EMA 2013 Amsterdam. Szkoda, że Imagine Dragons nie zdobyli żadnej nagrody, ale i tak są dla mnie najlepsi. :D Wreszcie udało mi się napisać recenzję „Iluzji”, którą już dawno zapowiedziałam. Film swoją światową premierę miał  21 maja, a w Polce mogliśmy go oglądać od 28 czerwca tego roku. Powstawał we Francji i USA.

Co się dzieje, kiedy czwórka najlepszych iluzjonistów łączy siły? Powstają emocjonujące, tajemnicze i oryginalne pokazy, podczas, których okrada się banki znajdujące się na innym kontynencie. To wszystko organizuje pewne tajemnicze OKO. Tropem iluzjonistów rusza agent FBI, który za wszelką cenę chce odkryć prawdę. Jednak nie on jeden chce to zrobić.„Iluzja” to połączenie dobrego, niebanalnego kryminału z czymś, co od zawsze stanowi dla ludzi zagadkę, a jej rozwiązanie znają nieliczni, czyli magią. Nie jest to kolejna bajeczka o przestępcy, który jest ścigany przez FBI, a na końcu płaci za swoje czyny. Twórcy starają nam się wytłumaczyć poszczególne sceny i teoretycznie wszystko układa się w spójną całość, ale to tylko złudzenie. Film co chwile zaskakuje i pokazuje nam, że nie zawsze wszystko dobrze widzimy, a niektóre rzeczy są prawdziwą iluzją. Niewątpliwie fabuła jest ciekawa, a co ważniejsze oryginalna. Świetne ujęcia no i oczywiście efekty specjalne.


 To czy film nam się spodoba zależy od tego jak do niego podejdziemy. Nie należy  nastawiać się, że to typowy kryminał, czy jakieś poważne kino. Ten film ma nam zapewnić głównie rozrywkę i pokazać jak złudny potrafi być obraz, który widzimy. Ja jestem zachwycona tym filmem, naprawdę mi się spodobał. Aktorzy, fabuła, muzyka i efekty specjalne pasują do siebie idealnie i tworzą coś, czego jeszcze nikt nie widział . ;) 

Jestem ciekawa co Wy myślicie o tym filmie? Oglądaliście? Podobał się? ;)

"Working man"

 

12 komentarzy:

 1. Ja mam bardzo dużo zaległości filmowych. Żadnego z wyżej wymienionych nie oglądałam... Polecasz jakiś dobry film na dzisiejszy wieczór? :D Dzięki wielkie i również obserwuję!

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie oglądałam, ale już wiem, że chcę :D

  OdpowiedzUsuń
 3. nie widzialam go nigdy, ba nawet o nim nie slyszalam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. chciałam iść do kina ale mi się nie udało;/

  www.kataszyyna.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Chciałam na to pójść, ale niestety nie udało mi się :C

  http://onlygrape.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny film :) Dwa razy oglądałam :D
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie :*

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajny post! Ja też oglądałem galę:)

  http://freshisyummy.blogspot.com/2013/11/unconditionally.html

  OdpowiedzUsuń
 8. nie widziałam jeszcze :)

  dodajemy do obserwowanych?

  OdpowiedzUsuń